Шановна Лоташівська громадо.              

      В умовах недопущення поширення захворювання в умовах захворювання на  COVID-19 та обмеження заходів  надаю звіт про виконану роботу виконкомом Лоташівської сільської ради та Лоташівським сільським головою Поліщуком Сергієм Васильовичем за період роботи з 2015 -2020 роки відповідно  статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування».

         В 2015 році сесією сільської ради за пропозицією сільського голови було сформований новий склад виконавчого комітету Лоташівської сільської ради в складі:    

  Голова                  Поліщук Сергій Васильович – сільський голова

  Заступник             Боброва Катерина Іванівна – вчитель Піщанського НВК

  Секретар               Самогородська Галина Іванівна     - секретар с/ради

  Члени                

Поліщук Василь Іванович – директор ТОВ “Ранок

Коріненко Інна Миколаївна – голова ради ветеренів сіл Лоташеве та Піщана

Польовий Олександр Дмитрович – директор Піщанського НВК

Коротченко Людмила Петрівна – завідуюча Лоташівською сільською бібліотекою

    На протязі 2015 – 2020 років,  виконкомом Лоташівської сільською радою проводилась та проводиться  робота щодо наповнення бюджету сільської ради . Враховуючи, що    основною статтею власних надходжень до бюджету сільської ради  є орендна плата за землю з юридичних осіб, орендна плата за землю з фізичних осіб, земельний податок з фізичних осіб, єдиний податок з фізичних осіб та єдиний податок з с/г виробників за даний період було проведено інвентаризацію земель державної власності за межами населених пунктів сіл Лоташеве та Піщана, земель комунальної власності, проведено передачу земель в оренду на конкурентих засадах - передача земель державної та комунальної власності на конкурсних засадах (  проведено 4 земельні аукціони та 1 аукціон на землі державної власності ), та переукладання  договорів оренди на 8 %, що дало змогу залучити додатково до бюджету сільської ради близько 850 тисяч гривень, в порівнянні 2014-2015 роки    середня вартість оренди земель державної та комунальної власності  становила 1496,0 гривень, то в 2019 році становить 3518 грн.

   Також була проведена робота з платниками податків , які проводять свою господарську діяльність на території сільської ради  щодо сплати заробітних плат працівникам згідно до чинного законодавства не зважаючи на те , що даний податок зараховуються до районного, обласного бюджету ( бо сплата нелегальної  заробітних плат працівникам та виплата орендної плати це шлях до закриття шкіл, Фапів,будинків культури, бібліотек та відсутність добротних доріг).

    Тож проведена робота дала змогу з дотаційної сільської ради зробити сільську раду зі самодостатніми фінансовими ресурсами , які через механізм розподілу депутатським корпусом сільської ради направлявся на утримання  та розвиток об’єктів соціальної інфраструктури сіл (Фапи, Піщанський НВК, Сільський будинок культури, бібліотека, благоустрій населених пунктів, утримання(реконструкція) вуличного освітлення, утримання доріг комунального значення тощо) та виконання сільських програм затверджених сесією сільської ради.   

    Основними платниками податків до бюджету сільської ради є такі  сільськогосподарські підприємства ПСП “Сяйво”, ТОВ “Ранок”, ПСП «Україна», СТОВ Агрофірма «Корсунь», Фермерські господарство «Грушеве», «Рудневе», «ЛАД» та ТОВ «Урочище Журавське.

    Основною статтею власних надходжень до бюджету сільської ради  є:

  • орендна плата за землю з юридичних осіб;
  • орендна плата за землю з фізичних осіб;
  • земельний податок з фізичних осіб;
  • єдиний податок з фізичних осіб;
  • єдиний податок з с/г виробників ;
  • акцизний податок

Порівняльна таблиця доходів сільського бюджету  та його виконання за 2016-2020 роки.

Доходи бюджету

Роки

 

 

2016

2017

2018

2019

2020

Власні надходження,грн

 

 

1174519

1602753

1848650

2462565

1668821

Дотація, грн

 

 

45098

56586

66695

36484

12813

Бюджет, грн

 

 

1219617

1659339

1915345

2499049

1681634

Виконання бюджету,%

 

 

131%

136%

122%

107%

95 % (за 9 міс, 


  Виконком Лоташівської ради за 2015-2020 роки проводив роботу в слідуючих напрямках:

Охорона здоров"я.

      Не зважаючи на те , що охорона здоров’я (Фапи сіл Лоташеве та Піщана) фінансується повністю з районного бюджету, виконком Лоташівської сільської ради та депутатський корпус сільської ради не стояв осторонь проблем охорони здоров’я села, залишивши в комунальній власності будівлю Лоташівського ФАПу  та в 2017 році прийняли  до комунальної власності приміщення та відкрили в селі Піщана ФАП ( кабінет здоров я) що фінансується з бюджету села:

      Поточні та капітальні ремонти  Лоташівського  та Піщанського ФАПів: заміна вікон , дверей,  переведено з пічного на водяне опалення,  утеплення будівель , встановлення електроопалення ,облаштування пандусів, придбання ліків  на невідкладну медичну допомогу, придбання травматичого куточка,  холодильника, стільців, меблів, поновлено медичне обладнання, придбання туберкулін, закупівля дров, оплата електроенергії, підвіз жителів сіл Лоташеве та Піщана на флюорографію в місто Тальне,  заробітна плата працівників установ фінансується також з бюджету сільської ради .

      Всього на утримання та відновлення (поточний та капітальний ремонт) Лоташівського та Піщанського Фапів з бюджету Лоташівської сільської ради за період 2016-2020 року з бюджету сільської ради було виділено коштів в сумі 475 тис 104 гривень:

2016 рік - 23300 грн.; в 2017 році - 50490 грн; в 2018 році - 74667 грн; в 2019 році - 169580грн; в 2020 році -157067 грн.

Культура /СБК та сільська бібліотека /

    З 2015-2020 роки сільський будинок культури та сільська бібліотека фінансувалися та утримання будівлі на 98% проводилися з сільського  бюджету:

    В сільському будинку культурипроведено косметичний ремонт: встановлено двері,вікна,встановлено пандус, зроблений косметичний ремонт будівлі СБК,  відремонтовано на 2 поверсі актовий зал де  розміщено більярдний стіл та тенісні столи, в 2018-2019 року відновлено сцену та проведено ремонт глядацької зали, закуплено необхідну апаратуру для підтримки аматорського гурту «Кумасі»  Піщанського СБК.

  Всього за даний період з бюджету села на підтримку галузі культури та вищезазначених робіт  виділено коштів в сумі 1млн 245 тис 857 гривень.   

    Бібліотека.

 В бібліотеці за цей час проведено косметичний ремонт. Постійно передплачуються газети та журнали щорічно виділяється кошти на ці цілі. В сільській бібліотеці працює безкоштовний інтернет послугами якого можуть скористатися всі бажаючі. Всього на утримання сільської бібліотеки профінансовано в сумі  217 тис 828 гривень.

Піщанський НВК.

    Не зважаючи на гостру фінансову нестачу коштів щодо утримання Піщанського НВК з районного бюджету , депутатський корпус сільської ради постійно виділяв за рішенням сесії сільської ради субвенцію на утримання школи . За цей період за кошти сільської ради було придбано та встановлено ігровий дитячий майданчик на території школи,  замінено повністю вікна в приміщенні школи та будівлі дитячої установи, придбано посуд та  все необхідне для столової (холодильники,електроплити,столи тощо) зроблено капітальний ремонт  шкільної їдальні за субвенцію сільського бюджету, фінансуються витрати на електроенергію для приготування їжі учням школи, виділені кошти на придбання спортивного інвентаря, проведено поточний ремонту та забезпечення 1-4 класів всім необхідним ,частково  фінансувалася заробітної плати вчителям та кухарю, виділялися кошти на харчування дітей УБД та малозабезпечених сімей.

    Всього на утримання Піщанського НВК за період 2016-2020 року з бюджету сільської ради було виділено субвенції в сумі 1 млн.245 тис.621 грн.   

Спорт

       Виконкомом Лоташівської сільської ради було розроблено програму          « Розвиток масового спорту на селі 2016-2020 роки ». Під дану  програму з бюджету сільської ради постійно депутатським корпусом виділяються кошти в межах 2500-3000 гривень щорічно. Тому виконкомом сільської ради проводилось фінансування заходів, в яких брали участь спортсмени сіл Лоташеве та Піщана за програмою « Найспортивніше село Тальнівщини ».          Особливу увагу виконком Лоташівської сільської ради  приділяє розвитку футболу на селі. З бюджету сільської ради щорічно в межах програми виділяються кошти на проведення заходів по проведенні турнірів зі змагання з міні-футболу та поновлення інвентаря, придбання призів.

Землеустрій.

    В 2016 році виконкомом сільської ради було розроблено « Програму               коригування (оновлення) топографічної підоснови , схеми планування території та генеральних планів населених пунктів Лоташівської сільської ради на 2017-2020 роки» , яка була підтримана депутатами сільської ради.

    З даний час з 2017 по 2020 роки було розроблено та затверджено генеральні плани сіл Лоташеве та Піщана, затверджені проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно – територіальних одиниць с.Лоташеве та с.Піщана Лоташівської сільської ради Тальнівського району(Попередні генплани сіл Лоташеве та Піщана були розроблені ще в далекому 1971 році). Проводиться робота по поновлені нормативно-грошова оцінка населених пунктів сіл Лоташеве та Піщана.

 Всього на  реалізацію  «Програми коригування (оновлення) топографічної підоснови , схеми планування території та генеральних планів населених пунктів Лоташівської сільської ради на 2017-2020 роки» з  бюджету сільської ради було профінансовано  в сумі 392 тис 994 гривень.

Благоустрій

    В 2016 році виконкомом сільської ради було розроблено програму               « Будівництво, реконструкція, ремонт та утримання вулиць і доріг на території сільської ради на 2017- 2020 роки » , яка була підтримана депутатами сільської ради. Це дало змогу завершити повністю   роботи по відновлені  доріг комунальної власності  сіл Лоташеве та Піщана –   в 2017-2019 році в селі Піщана по вулиці Набережна,Польова, Горовенка, , а в 2018-2020 роках - в селі Лоташеве Садова,Джерельна,Миру, Лесі Українки .

        Всього на  реалізацію програми « Будівництво, реконструкція, ремонт та утримання вулиць і доріг на території сільської ради на 2017- 2020 роки »з  бюджету сільської ради було профінансовано  в сумі 563 тис 524 грн. Додатково були залучені кошти з обласного бюджету в сумі 468 тис. грн.  

     В 2015 році виконкомом Лоташівської сільської ради розроблено(поновлено) програму «Благоустрій сіл Лоташеве та Піщана на 2016-2020 роки», яка підтримана депутатами сільської ради та затверджено заходи з її реалізації:

      На території сільської ради освітлюються всі вулиці сіл в кількості 175 світлоточок.    В селі Лоташеве та Піщана встановлено нові зупинки та проведено  поточні ремонти 2 існуючих.

  В селі Лоташеве проведено відновлення та поточний ремонт в центрі села Обеліску Слави - вимощено доріжки плиткою та встановлені лавочки, відновлено та облаштовано три громадських колодязі.

     За кошти бюджету сільської ради утримується робітник з благоустрою в обов’язок якого входить підтримка в належному стані території сіл Лоташеве та Піщана,   кладовищ (зкошування трави не менше чотирьох разів на рік і т.д.).     Проведено  обгородження кладовищ в селах Лоташеве та Піщана бетонним забором.

    За підтримки та допомоги місцевих підприємств ПСП «Сяйво» та ТОВ «Ранок» організована санітарна очистка вулиць сіл Лоташеве та Піщана – щомісячно виділяється безкоштовно транспорт щодо вивезення побутових відходів від дворів громадян у спеціально відведене місце згідно затвердженого графіку.

        Всього на з реалізацію програми «Благоустрій сіл Лоташеве та Піщана на 2016-2020 роки»з  бюджету сільської ради було профінансовано  в сумі 931 тис 577 грн.

  В 2015 році виконкомом Лоташівської сільської ради розроблено програму «Турбота», яка підтримана депутатами сільської ради та затверджено заходи з її реалізації:

      Поховання учасників ВВВ, УБД, малозахищених верств населення, пенсіонерів - придбання вінків;

       Виплати одноразової  допомоги на поховання (непрацюючих жителів,які зареєстровані на території сільської ради) особі,яка здійснила поховання;

       Одноразова грошова допомога тяжкохворим громадянам на лікування в розрахунку 10000,0 грн на особу.

       Одноразова грошова допомога учаснику АТО (члену сімї), який зареєстрований на території сільської ради , в розмірі 2500,0 грн на сім ю, виділялися дрова, всі учасники АТО забезпечені земельними ділянками із земель державної власності;

        Привітання листівками жителів пенсійного віку сіл Лоташеве та Піщана, які святкують ювілейні дні народження, 75 років і більше (з 2020 року)  отримують цінні подарунки.

       Виділялися кошти на заробітну плату працівнику  територіальному центру , який обслуговує одиноких та пристарілих громадян, які потребують допомоги на дому.

          Всього на  реалізацію програми « Турбота »з  бюджету сільської ради було профінансовано  в сумі 257 тис 393 грн.

 

       Вдячний Вам за підтримку в роботі і надіюсь і на подальшу підтримку на благо розвитку сіл Лоташеве та Піщана, благо розвитку України.

 

З повагою

Сільський голова                                                 Сергій ПОЛІЩУК

21.10.2020 року